Back (Atgal)

5 PRIEŽASTYS DARBOSTOGOMS

Galva jau rimtai perkaitus 🤯 , todėl išvarau darbostogų, kaip dabar madinga. 🏄‍♀️ Trukdyti tik itin svarbiu ir pelningu reikalu. Iki ;))

Su technologijų progresu prasidėjo ir naujo tipo atostogų era. “Darbostogos“ (angl. „workation“) – dar viena moderni motyvavimo priemonė. Galimybė skirti daugiau laiko sau ir geriau suderinti asmeninį bei profesinį gyvenimus bet kokiam pasaulio krašte. Tereikia susikrauti kuprinę, pasiimti kompiuterį ir išvykti į Lietuvos kurortą ir dirbti per nuotolį iš ten, neprarandant pajamų ir socialinių garantijų. 

Vasarą tokia galimybė svarbi ir dėl prasidedančių mokinių atostogų – darbostogos gali padėti daugiau laiko praleisti su šeima ir geriau suderinti asmeninį bei profesinį gyvenimą. Taip pat pažinti kitas šalis, atsitraukti nuo kasdienybės ir įsikrauti energijos. Nors ir jausitės kaip atostogose, bet darbostogaujant nereikės naudoti “apmokamų atostogų” (nebent, patys norėsite).

Jei vis dar abejojate – pateiksime penkias priežastis, kodėl verta skirti laiko sau ir praleisti jį produktyviau, bei pažinti naują vietą:

 1. Produktyvumas.
  Jei vargina pilkos ofiso sienos, darbas naujoje aplinkoje gali pakeisti jūsų nuotaiką. Žygis, teniso ar golfo kursai, masažas, o gal pasivažinėjimas keltuvu per Nemuną? Nauja, nepažįstama aplinka daro didelę įtaką smegenims. Tyrimai rodo, kad integruojant laisvalaikį į darbą, kūnui leidžiama atsipalaiduoti, o smegenys veikia produktyviau. Todėl tai paaiškina, kodėl darbo ir atostogų balansas turi praturtinantį poveikį ir padidina produktyvumą.

 2. Kūrybingumas.
  Idėjoms reikia kūrybiškos aplinkos. Įprastame ofiso gyvenime idėjos dažnai stagnuoja dėl streso ar rutinos. Todėl savo Tech Spa prie Druskonio ežero, mes siūlome aplinką įkvėpimui ir kūrybiškumui, o viduje – patogią erdvę gyvenimui ir darbui. Pasivažinėjimas dviračiu ar pasivaikščiojimas miško parke suteikia ne tik naujų idėjų, bet ir naują mąstymo būdą. Koncepcijas ir pasiūlymus randama kaip perteikti visiškai kitaip. Net ir tie, kurie biure galbūt yra šiek tiek tylesni, čia turi galimybę atsipalaiduoti ir generuoti idėjas.

 3. Naujos vietos.
  Darbas toje pačioje vietoje gali būti pasikartojantis ir kasdieniškas, todėl krinta moralė ir motyvacija. Naujas “digital nomad” trend’as keičia keliavimo kultūrą, todėl keičiasi ir kelionės. Jei esate tie kurie mėgsta keliauti ir ieško nuotykių, bet negalite išsiskirti su kompiuteriu. Yra darbostogos. Taip galima išsivaduoti iš monotoniško darbo ir pažinti naujas vietas. Tyrinėjant naujoje vietoje esančias lankytinas vietas, vietines parduotuvėles ir restoranus atrasite paslėptų “perliukų”. Darbas atostogų metu nutrauks kasdienybės toje pačioje vietoje monotoniją, o naujos vietos įkvėps. 

 4. Balansas.
  Kad pagerinti savijautą reikia sumažinti stresą. Darbostogos suteikia galimybę laisvalaikį skirti veiklai ir pomėgiams, kuriems paprastai nėra laiko sėdint biure. Darbostogaujant nereikia visą dieną nebūti prikaustytam prie darbo stalo. Galite susikurti laisvo laiko ir išvengti perdegimo. Galima tyrinėti ir išbandyti įvairias atsipalaidavimo ir atsigavimo veiklas. Priklausomai nuo projekto, galima prie jo grįžti trumpais etapais, su pertraukomis. Per pertraukas eiti pasivaikščioti, stebėti gražius peizažus, ilsėtis paplūdimyje ar užsiimti kita smagia veikla. Taip sumažinant streso lygį pagerinant bendrą savijautą. Grįžus prie darbo jausitės atsigavę ir pasiruošę įgyvendinti idėjas ir spręsti problemas. Miegoti nueisite švaria galva ir sąžine.

 5. Niekas netrukdo. 
  Nuotolinis darbas, kaip pagrindinė darbostogų dalis, sumažina su ofiso betvarke susijusį išsiblaškymą. Mažiau trukdžių reiškia mažesnį spaudimą. Galite jaustis labiau atsipalaidavę ir dirbti geriau, kai niekas “nemato” kaip jūs atrodote ar ką veikiate.

Darbo atostogos gali teigiamai paveikti psichinę sveikatą, o tai savo ruožtu padidins produktyvumą. Aplankysite naujas vietas, pailsėsite nuo įprastos veiklos, todėl pagerės jūsų psichinė sveikata, o tai leis susikaupti, sumažinti klaidų skaičių ir, apskritai, pasiekti daugiau. Leiskite sau pamatyti naujas vietas, patirti naujų dalykų ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Druskininkų mieste yra viskas, ko reikia norint susiplanuoti gyvenimą ir darbą – apgyvendinimas, restoranai ir pramogos Lietuvos kurorto širdyje. Tech Spa yra vos už 2h kelio automobiliu nuo Vilniaus ir garsėja kaip darbostogų perlas, įkurtas buvusiame banko pastate priešais Druskonio ežerą, pačiame miesto centre. Mėgaukitės vienomis iš geriausių vandens pramogų, golfu ir pėsčiųjų žygiais – viskas šalia viena kito. Tech Spa yra kambariai su terasa ir vaizdu į gamtą. Būtinai apžiūrėkite vietinius ir unikalius miestelio restoranus ir parduotuves!

PASIIMKITE DARBOSTOGAS DRUSKININKUOSE DABAR